Myšlienky sú desiatky. Každý ich dostane. Niektoré z nich sú dobré, ale väčšina z nich je zlá. V skutočnosti, Alfred Noble raz vtipkoval: „Ak mám tisíc myšlienok a len jeden sa ukáže byť dobrý, som spokojný.“
Zvláštna povaha myšlienok je však taká, že dobrí často nasledujú zlé. To môže trvať trochu masírovanie, ale to je to, čo nápady sú pre. A to je dôvod, prečo by ste nikdy nemali robiť zlý nápad.zisk.jpg
Ako zhodnotiť nápad
Jedna z najdôležitejších vecí pre podnikateľa, aby sa naučila, ako to urobiť, je zhodnotiť nápad. Ako budete vedieť, či je nejaká myšlienka dobrá, ak ju neanalyzujete, trochu ju nakopnete a zistíte, z čoho je vyrobená? Možno, že zlý nápad, ktorý vidíte na povrchu, je vonkajší obal dobrého nápadu, ktorý čaká na odhalenie.
Predtým, ako niečo urobíte s nápadom, najprv urobte malý prieskum, aby ste zistili, či niekto iný prišiel s touto myšlienkou. Takto pôsobia veľkí inovátori. Profesionálni vynálezcovia trávia veľa času hodnotením produktov, ktoré sú už na trhu, pretože cvičenie môže často viesť k okamihu objavu, kde problémy vyriešené už existujúcimi produktmi zanechávajú nevyriešené problémy, ktoré potrebujú riešenie. Tam, kde je problém bez známeho riešenia, je nápad, ktorý sa stane.
Niektoré patentované produkty ho nikdy neuvádzajú na trh, pretože vynálezcovia a výrobcovia si uvedomujú, že je príliš neskoro, že tieto myšlienky naozaj nevyriešia problém, alebo príležitosť prechádza na vyriešenie problému a novšie inovácie ich lepšie riešia. Trochu výskumu môže odhaliť to skôr, než sa dostanete príliš zveril do svojho nápadu.úspěch).jpg
Účelom myšlienok je vyriešiť problémy
Dobré nápady riešia problémy. Ak váš nápad nerieši problém, potom je čas pozrieť sa na matice a skrutky tejto myšlienky, aby ste zistili, prečo nerieši skutočný problém. Skúste toto cvičenie:

  • Zapíšte si tri veci, ktoré sa vám na váš nápad najviac páčia
  • Na samostatnom liste si zapíšte tri veci, ktoré sa vám najviac páčia

Pre každú z vecí, ktoré sa vám páčia na vašom nápade, uveďte, prečo sa vám to páči. Len si svoje myšlienky na papier. Nebojte sa, či sú správne alebo zlé, hlúpe alebo absurdné. Len ich dajte dole. Urobte to isté s tromi vecami, ktoré sa vám na vašej myšlienke nepáči. Po tomto cvičení by ste mali mať dobrý zoznam surových myšlienok spojených s vaším nápadom. Mali by vám pomôcť ponoriť sa hlbšie do myšlienky určiť, prečo je to zlý nápad.
Ako nájsť problémy, ktoré potrebujú riešenia
Jedným z najlepších spôsobov, ako nájsť problémy, ktoré potrebujú riešenia, je myslieť na vaše vlastné body bolesti. Čo vás trápi? Aké úlohy vás čakajú na dokončenie? Ak by ste mohli zmeniť jednu vec o výrobku, ktorý pravidelne používate, čo by to bolo?