Ako si vybudovať súkromie na záhradke

Ploty a plátna
Plot alebo súkromné plátno je najjednoduchší spôsob, ako zablokovať pohľad susedov na váš dvor. Existuje niekoľko vecí, ktoré treba zvážiť pri stavbe plotu alebo obrazovky – výšky a polohy. Pravidlá priestorového plánovania upravujú oba tieto faktory. Ak máte v pláne postaviť veľmi vysoký plot, budete potrebovať zvláštne povolenia. Pred začatím projektu sa obráťte na miestneho dodávateľa terénnych úprav alebo na mestskú kanceláriu. Všeobecne platí, že ploty sú skvelé pri blokovaní pohľadu na váš dvor a tiež pomáhajú udržiavať hluk von. Možete mať drevené alebo kovové ploty v týchto dňoch. Tehlové ploty sú tiež skvelé. Pridajte vinič a vegetáciu alebo iné náladové a osobné detaily aby ste si ho skrášlili a vynikli.

desky

Vegetácia
Kroviny a stromy sú lacné myšlienky terénnej úpravy na zablokovanie susedov. Kríky sú tiež skvelé; ponúkajú celoročné súkromie okolo bazéna alebo oblasti grilovania. Môžete tiež pridať robustné kroviny okolo kríkov a vytvoriť nepriepustnú obrazovku ochrany vášho osobného súkromia. Stromy, kríky a vinič tiež poskytujú tieň a vetru, čím sa znižuje nároky na chladenie a vykurovanie.

Priehľadné sklo
Priehľadné sklo je skvelé pri pohľade na nich ako zábrana, zabraňuje prenikaniu. Môžete vytvoriť návrhy mozaiky so zrúteným recyklovaným sklom a zlomenými keramickými kúskami.

Tŕnité porasty
Zábrany vyrobené s tŕnitými rastlinami robia skvelé lacné spôsoby, ako zablokovať susedov a zabrániť ich vniknutiu. Pridajte ich medzi domom a uličkou, v spodnej časti okna a na akomkoľvek inom mieste, kde sa obávate osôb, ktoré sa dopustili porušenia pravidiel. Tŕnité rastliny ako pyracantha a quince sú skvelé.

plot

Jedovatý brečtan ako plot
Môžete ľahko nakupovať jedovatý brečtan online a offline. Pripravte panely brečtanu rezaním a orezaním nadmernej dĺžky. Zrolujte dokončené panely a používajte plastové káblové zväzky na inštaláciu jedovatého brečtanu na ploty alebo steny domu.