Čo robiť keď lietadlo nevzlietne, alebo vám zrušia let?

Letecké spoločnosti nám svojou existenciou poskytujú oveľa väčšiu službu, ako si občas vôbec môžu myslieť. Predstavte si napríklad situáciu, že sa potrebujete nutne dostať z jedného konca sveta na druhý, za niekoľko pár hodín. V takom prípade volíte automaticky letecké spoločnosti a rezervujete si let, ktorý vás na dané miesto takmer okamžite dopraví. Keď berieme do úvahy, koľko by nám cestovanie trvalo, keby máme ísť napríklad vlakom, autom, alebo loďou, letiská sú na nezaplatenie.

lietadielko z peňazí.jpg

Občas sa však aj takéto, na prvý pohľad sa môže zdať veľmi jednoduché cesty, dokážu pekne skomplikovať. Ak účel nášho letu nie je zábava, ale nejaká veľmi dôležitá pracovná, či morálna záležitosť, meškania ktoré bývajú na letiskách veľmi pravidelné sú hotovou pohromou. Nedokážeme sa sústrediť na nič, len na to,že práve potrebujeme byť niekde inde, už sme mali dávno sedieť v lietadla a na to, ak osa všetko týmto skomplikovalo. Sužuje nás najmä pocit, že s danou situáciu momentálne nedokážeme nič urobiť.
Jedna možnosť by tu však predsa len bola. Síce neprinúti vaše lietadlo odletieť, ale dokáže vás aspoň trochu rozveseliť a istým spôsobom vám nahradiť to, o čo ste prišli – peniaze. V niektorých prípadoch máte nárok na kompenzáciu zo zmeškaného, či zrušeného letu. Tieto prípady musia spĺňať isté požiadavky, ktoré ak spĺňate, žiadosť si môžete poslať a je vysoká pravdepodobnosť, že vaše peniaze ešte niekedy uvidíte. Nemusíte nič vybavovať, riešiť, platiť, jediné čo potrebujete je podať žiadosť o kompenzáciu letu cez firmu, ktorá všetko zariadi za vás.

tabuľa s odletmi.jpg

Nezúfajte preto viac ani sekundu, pozorne si preštudujte základné podmienky, odfoťte si meškanie letu ako dôkaz a o nič iné sa nestarajte. S formou máte oveľa vyššiu šancu, že sa vám náhradu podarí získať a taktiež neprídete ani o žiaden čas, či peniaze!