Dámske kabáty a dobre padnúci strih – je skutočne dôležitý?

Čo dokáže spríjemniť nepríjemné chladné počasie lepšie než kvalitný kabát? Kabáty ochraňujú voči chladu a v zimnom období predstavujú to, čo na žene človeka upúta ako prvé. Pomocou toho, aký kabát sme zvolili, dokážeme vyjadriť aj štýl našej osobnosti a v neposlednom rade môže byť aj kabát tým, čo nám budú ostatní závidieť. Dámske kabáty sa vyrábajú v rozličných strihoch, v rôznych dĺžkach, z rôznych materiálov. Je však skutočne dôležité, aby nám kabát sadol ako uliaty?

kábaty

Na čo si dať pri výbere dámskeho kabátu pozor

Správny strih dokáže zachrániť naozaj veľa vecí. V prvom rade, kabát predstavuje tú časť odevu, ktorá zahaľuje značnú časť tela. Ak však siahnete po kabáte, ktorý vám skutočne sadne, dokážete zakryť aj drobné nedostatky vášho tela. V prípade žien sa najčastejšie jedná o širšie boky, plochý zadok, väčšie bruško či dokonca nesúmerná postava. Výber dámskeho kabátu je ovplyvnený aj tým, aký typ postavy žena má. Na dámach, ktoré sú nižšie, bude komicky pôsobiť kabát, ktorý je dlhý. A naopak, tie, ktoré sú vyššie by zase nemali siahať po kabátoch, ktorých dĺžka končí tesne pod zadkom. Kabáty majú vo väčšine prípadov aj viazanie cez pás, ktoré dokáže narobiť neplechu. Hlavne tie ženy, ktoré sú plnšie v oblasti pásu, by si mali dať pozor na výber správnej veľkosti kabátu. Po stiahnutí kabátu viazaním sa môže stať, že sa nadbytočné kilá stanú viditeľnými. Prečo ich však radšej pomocou správnej dĺžky a strihu nezakryť? Častým problémom v prípade veľkosti býva aj to, že sa kabát v určitej časti po jeho dĺžke začne otvárať, a to najmä tam, kde sa nachádzajú gombíky. Pôsobí to naozaj komicky, preto si vyberte kabát len taký, ktorý vám skutočne sedí.

dámský kabát

Ako zistíte, že vám veľkosť kabátu vyhovuje?

Pri kúpe kabáta treba rátať s tým, že pod ním budete nosiť ešte minimálne jednu vrstvu oblečenia. Existuje jeden test, na základe ktorého hneď zistíte, či vám kabát sedí, alebo máte radšej siahnuť po inej veľkosti či strihu – sadnite si na stoličku, zdvihnite ruky, následne sa zohnite a vyskúšajte si zaviazať topánky. Ak sa aj napriek tejto fyzickej činnosti cítite v kabáte príjemne, sadol vám ako uliaty. Ak však máte pocit, že vás kabát ťahá, zvoľte si radšej väčší. Tento problém však môže byť aj v jeho strihu. Ak hľadáte dámsky kabát, ktorý vám sadne ako uliaty, navštívte stránku https://www.glashgirl.sk, kde máte na výber z množstva kabátov v rôznych strihoch a veľkostí.