Dvojtvárny Side zaujme i očarí

Každý kto absolvoval dovolenku v Tureckom Side potvrdí, že ide o mesto dvoch tvárí. Ak ste to šťastie ešte nemali, pokúsime sa vás trošku navnadiť. Na jednej strane starobylé pozostatky rímskych stavieb a na druhej moderné a luxusné hotelové rezorty. Takúto kombináciu nájdete len málokde.

Ruiny v historickej časti mesta.jpg

Moderné hotely nie sú hlavným lákadlom
Luxusné hotely sú jednoznačným pozitívom tohto miesta, avšak i napriek tomu nepatria k tým hlavným lákadlám. Môžeme ich považovať skôr za akýsi bonus čo čerešničku na torte. Hlavným dôvodom, prečo väčšina turistov zavíta do mestečka Side, je práve, už spomínaná, historická časť mesta. Tá zaujme a očarí i tých, ktorí nemajú o historické pamiatky žiaden vážny záujem. Historická časť mesta si vás jednoducho získa, a to vďaka neopakovateľnej atmosfére. Nájdete tu úzke uličky, množstvo stánkov s jedlom alebo suvenírmi, archeologické vykopávky priamo na pobreží mora a ďalšie neopakovateľné miesta.
Medzi najpopulárnejšie historické pamiatky patrí nepochybne rímsky amfiteáter. Neďaleko od neho nájdete aj skupinku domov zo začiatku dvadsiateho storočia. Na týchto miestach nečakajte žiadne nákupné centrá alebo honosné reštaurácie. Nachádzajú sa tu skôr spomínané stánky, príjemné kaviarne a bary a taktiež drobné obchodíky.

Slnečníky a ležadlá pri bazéne pred moderným hotelom.jpg

Moderná časť Side taktiež stojí za zmienku
Keďže sme už viackrát spomenuli aj moderné hotely, nemôžeme ich samozrejme opomenúť. Pravdou je, že tieto miesta nepatria k tým, ktoré by vás uchvátili svojou atmosférou. Ich hlavnou funkciou je to, aby ste sa mohli v meste pohodlne ubytovať. Verte, že vám nebude naozaj nič chýbať. Treba však počítať s tým, že táto časť mesta patrí k tým preplnenejším, pretože väčšina turistov „nocuje“ práve tu. Výhodou je aj to, že sa na pláž dostanete naozaj rýchlo. Väčšina hotelov totiž stojí priamo na plážach alebo v ich tesnej blízkosti.