Lacné virtuálne sídlo na lukratívnej adrese

Pri zápise firmy do Obchodného registra sa okrem iného udáva aj takzvané registračné sídlo. A v tomto smere si môžete vybrať, akú adresu sem zadáte. Môže ísť teda napríklad o adresu vášho domu či bytu a ak už máte prenajatú kanceláriu, tak môžete zadať jej adresu. Vyzerá to ako dosť možností, v skutočnosti ale v mnohých prípadoch nemusí podnikateľovi vyhovovať ani jedno toto riešenie.

kancelária, macbook

A to z prostého dôvodu. Kanceláriu prenajatú nemá, pretože sú to vysoké náklady. A adresu svojho bývania udávať nechce, pretože chce držať podnikateľský život ďalej od svojho súkromia. A je teda po možnostiach. Lenže je tu ešte tretie, stále populárnejšie riešenie, virtuálne sídlo Ezmluva.

  • Ide o lacnejšiu a praktickú alternatívu, hlavne pre všetkých podnikateľov, čo chcú ušetriť práve na faktore, akým je registračné sídlo spoločnosti či kancelárske priestory.

Je to vlastne taká virtuálne kancelária, kam vám bude chodiť aj firemná pošta. Je to výhodné napríklad pre podnikateľov, čo platia vysoký nájom za kanceláriu na konkrétnej adrese, ktorú ani poriadne nevyužívajú. Tiež je to výhodná pomoc pre začínajúceho podnikateľa, čo sa snaží minimalizovať úvodné náklady.

  • Takúto adresu virtuálneho sídla je možné uviesť pri registrácii, pričom nájomné je v tomto prípade podstatne nižšie, než v prípade prenájmu klasických kancelárií.

budovy, mesto, kancelárie

Spolu s možnosťou výberu virtuálneho sídla sa viaže možnosť vybrať si miesto s lukratívnou adresou, pod ktorou bude vaša firma zaregistrovaná.

To teda znamená, že aj pri nízkom nájomnom sa zaregistrovaná firma bude môcť pýšiť napríklad adresou niekde v centre Bratislavy. Nielenže je naše hlavné mesto centrom diania a podnikateľských aktivít všetkého druhu, ale nachádza sa tam aj najväčší počet firiem, čo znamená, že tá vaša tam skvele zapadne, zostane anonymná a dosť možno aj nepovšimnutá daňovými kontrolami.