Nemusíte robiť ženské veci

Som žena, ale neznášam, keď mi to niekto pripomína v súvislosti, že niečo nedokážem. Rozumiete, čo tým chcem povedať? Som hrdá na to, že som žena. Som hrdá na to, koľko vecí dokážem. Ale myslím si, že sa veľmi často hovorí o tom, čo by žena mala a čo nemala robiť a príliš málo o tom, prečo by mala robiť veci, ktoré sú dôležité pre ňu.

pět navijáků

Aj keď ste žena, môžete robiť veci, ktoré sú z nejakého dôvodu udané ako mužské. A aj keď ste muž, môžete si byť istý, že niektoré veci pre vás budú lepšie, aj keď sú ženské. Záleží však len od vášho postoja. Ale to vám už je určite jasné a určite viete, že by ste sa nad tým mali zamyslieť. Teraz však skúste urobiť všetko preto, aby ste si boli niečím istý. Viete, čo s tým môžete urobiť? A viete, čo som chcela urobiť ja?

BOLA SOM VEĽMI NAHNEVANÁ NA ĽUDÍ OKOLO SEBA

Keď mi niekto povedal, že niečo nemám robiť, lebo som žena, len to vo mne vrelo. Vedela som, že je len otázkou času, kedy vybuchnem, preto som sa rozhodla, že pôjdem na ryby. Ja viem, že ani to nie je typicky ženské, ale vážne ma to bavilo a chcela som to urobiť. Takže som naozaj nemohla viac čakať, zobrala som si privlacove navijaky a nejaké dve udice, keby náhodou a rozhodla som sa, že pôjdem naprieč svojmu osudu. Ja viem, niekto by to možno nedal. A niekomu príde rybárčenie ako niečo, čo absolútne nezodpovedá ženskej podstate.

naviják rybářský

Už som spomínala, čo mám chuť urobiť s takými ľuďmi? Nie som agresívna, ale som rada, keď mám veci okolo seba poriadne na poriadku. A to aj ľudí. Tých, ktorých nechcem, jednoducho a s prehľadom vyhodím do koša, pretože presne to je miesto, kam patria. A verím tomu, že tam by ste ich mali poslať aj vy, ak sa vám niekto nepáči. Prečo držať pri sebe niekoho, kto vám chce diktovať, čo by ste mali a čo by ste nemali robiť? Veď je to smiešne a choré, no nemám pravdu? Tak na to myslite.